MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Spojte se s námi

Máte obecné dotazy týkající se organizace, našich poboček nebo se chcete na společnost Masterflex obrátit s konkrétním dotazem? Nebo hledáte konkrétní kontaktní osobu pro určité oddělení? Máme pro vás několik návrhů, z nichž si můžete vybrat.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Žáruvzdorné hadice pro aplikace při vysokých teplotách

Tyto žáruvzdorné hadice bezpečně přepravují plynná média při vysokých teplotách až do přibližně +1 100 °C.

Výběr zde uvedených výrobků tak odráží specifické provozní podmínky a aplikace zaměřené na tepelnou odolnost. Z hlediska konstrukce hadic zde naleznete především klipové hadice, ale také vulkanizované a extrudované hadice nebo fóliové hadice. Vzhledem k tomu, že mnohé z našich typů tkanin jsou obzvláště odolné vůči vysokým teplotám, lze naše výrobky používat v aplikacích s vysokými teplotami.

Materiály Design a výroba

Naše požadavky na bezpečnost a kvalitu a naši zkušení zaměstnanci vám umožní najít přesně to, co hledáte.

OblastipoužitíKontakt

 

Dva zaměstnanci v dialogu u výrobního stroje
Příklad obrázku vnitřní stěny spirálové hadice

Materiály pro žáruvzdorné hadice

V závislosti na přepravovaných látkách, plynech nebo kapalinách, požadovaných teplotních rozmezích nebo očekávaném mechanickém zatížení máme k dispozici širokou škálu vysoce kvalitních technických tkanin a pletenin ze skelných, polyamidových, polyesterových a aramidových vláken, jako je Nomex® nebo Kevlar®, a dokonce i keramických materiálů. Mnohé z námi používaných tkanin jsou obzvláště odolné vůči vysokým teplotám, a proto je lze použít v aplikacích s vysokými teplotami. Pro potahování se používají speciální kaučuky, jako je silikon, neopren® a CSM, a speciální elastomery, jako je Viton®, Nitril® nebo butyl.

Mimochodem, hadice TPV (termoplastické zpracování) vyráběné skupinou Masterflex pomocí termoplastického výrobního procesu jsou vyrobeny z termoplastické pryže. Výkonnostní charakteristiky vulkanizované pryže, jako je tepelná odolnost a nízká pevnost v tlaku, dokonale ladí se snadnou zpracovatelností termoplastů.

Materiály

Výrobní obrázek: Zkouška nehořlavosti spirálové hadice

Další informace o materiálech naleznete na našich stránkách věnovaných zaměření.

Materiály

Konstrukce a výrobní proces žáruvzdorných hadic

Celou řadu typů hadic najdete v záložce Teplotně odolné nebo žáruvzdorné hadice. Z hlediska konstrukce hadic zde najdete především hadice s klipem, ale také vulkanizované a lisované hadice.

KonstrukceVýrobní proces

Záruka tepelné odolnosti

V závislosti na požadavcích můžeme vyrobit žáruvzdorné hadice v různých provedeních. U všech extrudovaných hadic je kovová spirála zalisována do konstrukce, aby se zabránilo jejímu otáčení a posunu. Toto pevné spojení mezi plastem a drátem z pružinové oceli znamená, že vytlačované spirálové hadice mohou rovnoměrně absorbovat ohybová napětí kolem příčné a podélné osy. V důsledku toho se spirálové hadice díky své konstrukci vyznačují nižší citlivostí na kroucení a zalomení. Tyto hadice také obvykle vykazují symetrické chování při ohybu a jsou rovněž odolné proti zalomení.

Naše spirálové hadice

Zjistěte více o našich spirálových hadicích odolných vůči teplu

Zjistěte více

Standard pro hadice s tepelnou odolností

Jednotlivé hadice z tohoto registru splňují normu ATEX nebo jsou také schváleny podle DIN 75200 nebo FMVSS 302 pro použití v dopravních prostředcích. Přesná schválení naleznete v příslušném katalogu výrobků.

KvalitaKatalog výrobků

Máte nějaké dotazy k našim žáruvzdorným hadicím? Obraťte se na nás!

Těšíme se na rozhovor s vámi!

Máte dotazy k našim produktům, řešením na míru nebo speciálním oblastem použití a požadavkům? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na rozhovor s vámi!

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex radí zákazníkovi

Vaše osobní údaje používáme pouze ke zpracování vašeho dotazu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.