MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Spojte se s námi

Máte obecné dotazy týkající se organizace, našich poboček nebo se chcete na společnost Masterflex obrátit s konkrétním dotazem? Nebo hledáte konkrétní kontaktní osobu pro určité oddělení? Máme pro vás několik návrhů, z nichž si můžete vybrat.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Sací a přívodní hadice z PU odolné proti oděru / nehořlavé hadice

Výroba dopravních a sacích hadic z PU odolných proti oděru pro širokou škálu aplikací v nejrůznějších průmyslových odvětvích je naší hlavní odborností.

Naše dopravní hadice z PU přepravují pevná, kapalná nebo plynná média pomocí tlaku, podtlaku nebo gravitační síly. Sací hadice z PU dopravují pevná, kapalná nebo plynná média pomocí "podtlaku". Všechny hadice v naší produktové skupině "Sací hadice odolné proti oděru a dopravní hadice z PU / nehořlavé hadice" jsou výsledkem našich speciálních odborných znalostí při výrobě hadic z polyuretanů. Kromě hadic s profilem z extrudovaného materiálu zde najdete také fóliové hadice a hadice Miniflex. Díky našim zkušenostem s výrobou využijete výhody polyuretanu v každé zde uvedené sací a výtlačné hadici.

MateriályKonstrukce a výroba

Klíčovou vlastností polyuretanů je jejich vysoká odolnost proti oděru. Tyto robustní vlastnosti materiálu jsou měřitelně lepší než u pryžových surovin a měkčeného PVC. V kombinaci s konstrukčními výhodami vyplývajícími z konstrukce dopravních hadic tvoří polyuretany základ dopravních hadic, které jsou svým optimalizovaným průtočným profilem vhodné zejména pro sání a dopravu.

Naše PU hadice odolné proti oděru se používají v široké škále průmyslových aplikací.

Oblasti použitíKontaktujte nás

Výrobní obrázek: Spirálová hadice
Obrázek aplikace: Spirálové hadice odolné proti oděru na sušičce granulátu

Polyuretan: univerzální možnosti pro sací a přívodní hadice

Všechny hadice, které vyrábíme z polyuretanu, mají řadu společných vlastností. Patří mezi ně například výrazně vyšší odolnost polyuretanu proti oděru ve srovnání s pryží nebo měkčeným PVC, měřená podle normy DIN ISO 4649 (stanovení odolnosti proti oděru). Mnoho výtlačných a sacích hadic z polyuretanu má také průhlednou stěnu hadice, takže můžete mít neustále přehled o toku materiálu v hadici a včas rozpoznat závady. Navíc žádná z našich polyuretanových sacích a výtlačných hadic neobsahuje halogeny ani změkčovadla.

Kromě těchto obecnějších vlastností vybavujeme polyuretanový materiál v mnoha standardních hadicích dalšími přizpůsobenými vlastnostmi přidáním aditiv. Například při výrobě našich hadic Flamex používáme polyuretany se specificky vylepšenými vlastnostmi materiálu. Tyto nehořlavé PU hadice jsou typově testovány podle normy DIN 4102-B1 a splňují bezpečnostní požadavkynormy BGI 739-2.

Polyuretan je také jedním z materiálů, do kterých přidáváme vodivé saze nebo jiné přísady. Takové elektricky vodivé materiály používáme k výrobě vodivých hadic, z nichž některé najdete i v této skupině výrobků.

Obrázek materiálu: Polyuretanový granulát Materiál Masterflex

PU pro výrobu hadic

Zjistěte více o materiálu, jeho vlastnostech a způsobu použití!

Více informací

Konstrukce a výrobní postupy našich PU přívodních a sacích hadic

Vytlačování profilů: flexibilní výrobní proces pro lehké až (velmi) těžké dopravníkové hadice

Z hlediska designu a konstrukce je většina sacích a dopravních hadic v této skupině výrobků profilová extrudovaná hadice. Na našich vytlačovacích linkách vyrábíme hadice odolné proti oděru s různými tloušťkami stěn:

  • LF (lehké fóliové hadice)
  • L (lehké)
  • H (těžké)
  • HX (velmi těžké)

Náš sortiment tak sahá od lehkých, vysoce flexibilních až po těžké, vakuově odolné hadice. Tloušťka stěny je zejména u vytlačovaných spirálových hadic významným rozdílem, a to jak z hlediska pevnosti v tlaku, tak z hlediska pružnosti v ohybu a hmotnosti. Ve srovnání s pevnějšími přepravními hadicemi jsou naše extrudované přepravní hadice obecně lehké a snadno se s nimi manipuluje.

Neustále pracujeme na zlepšování geometrie profilů našich extrudovaných dopravních a sacích hadic. Například u jednotlivých těžkých dopravních a sacích hadic speciálně zesilujeme zóny pod spirálou, a tedy v místech, kde dochází k největšímu opotřebení během provozu. Naše inline hadice také standardně vybavujeme vnitřní stěnou z polyuretanu optimalizovaného pro dané aplikace s tvrdostí 60° Shore A. Na výrobu těchto speciálních hadic s extrémně odolnou proti oděru a superpevnou vnitřní stěnou z PU máme rovněž patent.

Design a konstrukceVýrobní proces

Spirálové hadice s bezešvou plastovou stěnou

Naše hadice Miniflex jsou také sací a výtlačné hadice z PU odolné proti oděru. Díky své konstrukci nabízejí hadice Miniflex také mnoho výhod pro různé aplikace v oblasti abrazivních médií.

Konstrukce

Fóliové hadice jako PU sací hadice

Naše fóliové hadice se díky splnění normy DIN 4102 B1 vyznačují nejen mnoha pozitivními vlastnostmi, ale jsou také nehořlavé. Jsou ideální jako odsávací hadice pro různé aplikace. Od profilových extrudovaných hadic se liší také konstrukcí a výrobním procesem.

KonstrukceVýrobní proces

Normy pro PU přívodní a sací hadice: TRGS 727 a norma ATEX.

Většina výrobků této skupiny splňuje požadavky normy TRGS 727 nebo ATEX. Technický předpis pro nebezpečné látky TRGS 727 odráží současný stav bezpečnostní techniky pro zamezení nebezpečí vznícení v důsledku elektrostatických nábojů a posouzení nebezpečí vznícení sypkých materiálů.

Podrobně se zabývá elektrostatickými náboji při manipulaci s kapalinami (§ 4 a násl.), plyny (§ 5 a násl.) a sypkými materiály (§ 6 a násl.). Kromě toho TRGS poskytuje také informace o tom, jaké přepravní hadice lze při manipulaci s jednotlivými médii používat. TRGS 727 rozlišuje mezi aspirační (vakuovou dopravou) a pneumatickou dopravou (tlakovou dopravou) sypkých materiálů.

Od počátku byste měli zajistit, aby se zabránilo vzniku elektrostatických nábojů. Pro použití v oblastech s nebezpečím výbuchu byste měli používat naše vodivé typy hadic. Tyto sací a dopravní hadice však musí být uzemněny prostřednictvím kovové nosné spirály. Přečtěte si prosím náš návod k obsluze.

 

Dodací hadice F&A

Dopravní hadice je pružná hadice určená k přepravě materiálů z jednoho místa na druhé. Dopravní hadice se často používají v průmyslových a komerčních aplikacích k efektivnímu a bezpečnému přesunu různých druhů pevných látek, kapalin nebo plynů. Dopravní hadice mohou být vyrobeny z různých materiálů v závislosti na požadavcích aplikace a vlastnostech přepravovaných materiálů.

Společnost Masterflex nabízí širokou škálu dopravníkových hadic pro různé aplikace a průmyslová odvětví. Tyto hadice se vyznačují kvalitou, pružností, trvanlivostí a specifickými vlastnostmi. Mezi příklady dopravních hadic značky Masterflex patří např.

Odsávací hadice je ohebná hadice určená k odsávání nebo vypouštění vzduchu, plynů, par, prachu, částic nečistot nebo jiných látek z určitého místa. Odsávací hadice se používají v různých průmyslových odvětvích a aplikacích.

Společnost Masterflex nabízí širokou škálu sacích hadic pro různé aplikace a průmyslová odvětví. V průmyslovém kontextu se sací hadice Masterflex používají také pro sání pevných látek. Sací hadice tak může plnit podobné funkce jako dopravní hadice. Mnoho dopravních hadic lze proto použít také jako sací hadice a naopak. Mezi příklady sacích hadic značky Masterflex patří např.

Související témata k Sací a přívodní hadice z PU

Obrázek kampaně: Master-PUR Inline a Master-PUR Performance

Absolutní oblíbenost zákazníků!

V oblasti přepravních hadic patří k absolutním favoritům zákazníků: sací a přepravní hadice. Master-PUR Inline a Master-PUR Performance. Byly vyvinuty pro přepravu extrémně abrazivních médií a jiného problematického zboží. Tato hadicová řešení jsou vyráběna bez vnitřních svárů a vlnitých údolí, a proto jsou robustní, účinná a hospodárná.

Více informací o našich "silácích"

Základní znalosti: Výbuch prachu

Ve výrobních zařízeních na prašková média, jako je například škrob, mohou neúmyslné elektrostatické výboje vést k ničivým nehodám v podobě výbušnin. Naše potravinářské hadice typu "EL" jsou ideální pro minimalizaci rizika výbuchu prachu - například v obilných mlýnech.

O tématu výbuchů prachu jsme napsali bílou knihu.

K bílé knize o výbuchu prachu

Máte nějaké dotazy k našim PU sacím hadicím? Kontaktujte nás!

Těšíme se na rozhovor s vámi!

Máte dotazy k našim produktům, řešením na míru nebo speciálním oblastem použití a požadavkům? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na rozhovor s vámi!

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex radí zákazníkovi

Vaše osobní údaje používáme pouze ke zpracování vašeho dotazu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.