MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Spojte se s námi

Máte obecné dotazy týkající se organizace, našich poboček nebo se chcete na společnost Masterflex obrátit s konkrétním dotazem? Nebo hledáte konkrétní kontaktní osobu pro určité oddělení? Máme pro vás několik návrhů, z nichž si můžete vybrat.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Kovový konektor

Jsme odborníci na kovové hadicové spojky nebo kovové spojky. Naše portfolio kovových hadicových spojek zahrnuje kuželové příruby, spojovací kusy, kloubové spony, upínací pláště, hadicové spojky a hadicovou redukci.

Pokud nemůžete najít ten správný výrobek, obraťte se na nás - najdeme řešení!

Univerzální kovové hadicové spojky

Naše hadicové spojky z kovů, jako je nerezová ocel, hliník nebo pozinkovaný ocelový plech, jsou vhodné zejména pro přepravu pevných kapalných a plynných médií v různých průmyslových odvětvích. Zajišťují bezpečné spojení mezi hadicí a šroubením.

Náš sortiment kovových hadicových spojů zahrnuje kuželové příruby, koncovky, kloubové spony, upínací mušle, hadicové spojky a hadicovou redukci. Naše kuželové příruby se obzvláště snadno instalují ve spojení s našimi rychlosvorkami.

Norma ISO EN 14420-4 popisuje, jak může být volná příruba nebo pevná přírubová spojka s vtokem navržena jako spoj, který lze montovat a demontovat pomocí skořepinové spojky. Takové skořepinové šroubení se skládá z nátrubku s pojistným límcem, přičemž hadicový nátrubek nebo skořepinové šroubení se zasouvá do hadice. Hadici pak lze na spojovací díl přitlačit pomocí upínacích mušlí.

Další informace o provádění tohoto typu svorkového spojení naleznete v návodu k obsluze, který jsme pro vás připravili.

Výhody kovových spojekVýběr kovové spojkyKontaktujte nás

Náladový obrázek: Diskuzní situace o potravinářských hadicových spojkách u společnosti Masterflex

Svorkovaný nebo šroubovaný: Jak se kovové konektory udržují hygienicky těsné

Svorkový spoj se obvykle skládá ze dvou stejných svorek, svorkového těsnění a svorky s křídlovou maticí. Naproti tomu tzv. mléčné šroubení používá spojovací závit nebo metrický kruhový závit podle normy DIN 405, jakož i těsnicí kuželovou objímku a také těsnicí kroužek. Spojení mezi hadicí a šroubením se provádí pomocí PU spojky, která je navržena tak, aby zajišťovala obzvláště hladký přechod.

Obě řešení připojení, ať už s upínáním, nebo šroubením, mohou zaručit bezpečné a hygienické utěsnění. U svěrných spojů je však třeba dbát na to, aby byl na těsnění vyvíjen dostatečný přítlak. Pokud je však tlak příliš vysoký nebo je instalace nesprávná, hrozí riziko migrace média za těsnění (tzv. zpětná migrace).

Mlékárenské tvarovky a svěrné spoje se hojně používají v potravinářském, chemickém a farmaceutickém průmyslu. Požadavky na odpovídající řešení připojení jsou popsány v normách DIN 11851 (šroubení pro mléčné potrubí ) a DIN 32676 (svorkové připojení ). Obě spojení splňují vysoké hygienické požadavky. Spojovací závity používané u šroubových hygienických spojů mají hrubé a zaoblené boky závitů, a proto se snadno čistí.

Svorkové spoje jsou vhodné zejména pro spoje, které je třeba často uvolňovat. Šroubení lze snadno rozpojit nebo smontovat ručně a bez použití nářadí. Svorkové připojení je symetrické a není rozděleno na vnější a vnitřní část.

Trvale namontované hadicové spojky z jedné formy

Jednotlivé kovové hadicové spojky dodáváme pouze ve spojení s hadicí. V závislosti na zvoleném typu hadice pro vás můžeme vyrobit následující lisované hadicové spojky v různých jmenovitých šířkách.

Přestože je výroba těchto trvale lisovaných spojů důležitou součástí naší standardizované výroby, nejsou takto potažené díly standardními položkami v pravém slova smyslu. Kombinací hadice a spojky vznikají spíše systémové předměty nebo hadicové systémy, které se vyrábějí na zakázku. Možnosti úprav předmětů jsou však u tzv. potahování omezené. Tím se konektory liší od hadic, které lze rovněž upravovat na zakázku. Srovnatelné možnosti přizpůsobení výrobku jsou omezené u kovových konektorů.

Nicméně zejména pevně namontované konektory jsou poměrně neobvyklými součástmi. Také proto, že jsou standardně vybaveny digitálním rozhraním. To znamená, že příslušné hadicové systémy jsou kompatibilní s aplikací AMPIUS®.

A je tu ještě něco, co činí trvale namontované kovové konektory výjimečnými: všechny odpovídající hadicové systémy mají uzemněné spojení mezi hadicí a šroubením. Uzemněním pružinového ocelového drátu na konektoru lze odvést elektrostatický náboj.

Vaše výhody s kovovými hadicovými spojkami

Pokud použijete naše kovové spojky ve spojení s našimi hadicemi, můžete využít různých výhod, jako jsou např.

  • kapalinotěsné spojení
  • optimalizovaný průtok

Ne každá kombinace hadice a kovové spojky nabízí výše uvedené výhody ve stejném rozsahu nebo ve stejné míře. Obraťte se na nás, abychom vám poradili, které řešení připojení nebo systém hadic je nejvhodnější pro vaše požadavky.

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex hovoří o vyvíjených hadicových systémech pro potraviny

Máte nějaké dotazy k našim kovovým konektorům? Obraťte se na nás!

Těšíme se na rozhovor s vámi!

Máte dotazy k našim produktům, řešením na míru nebo speciálním oblastem použití a požadavkům? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na rozhovor s vámi!

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex radí zákazníkovi

Vaše osobní údaje používáme pouze ke zpracování vašeho dotazu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.