MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Spojte se s námi

Máte obecné dotazy týkající se organizace, našich poboček nebo se chcete na společnost Masterflex obrátit s konkrétním dotazem? Nebo hledáte konkrétní kontaktní osobu pro určité oddělení? Máme pro vás několik návrhů, z nichž si můžete vybrat.

MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen
MASTERFLEX – Technische Schläuche & Verbindungen

Sací a přívodní hadice odolné proti mikrobům a hydrolýze

Odolnost vůči mikrobům a hydrolýze z nich činí ideální hadice pro likvidaci odpadů a čištění.

Mikrobi se cítí jako doma zejména ve venkovním prostředí a při zpracování zeleného odpadu, například při sekání trávy nebo přepravě listí. Zejména při silném znečištění materiálů během provozu při kontaktu se substráty podobnými půdě. Kombinace vlhkosti, vysokých teplot a biologických procesů je pro hadice obzvláště náročná. Obvykle se jedná o případy likvidace komunálního odpadu a úklidových vozidel.

Hadice odolné vůči mikrobům od společnosti Masterflex byly pro tyto aplikace optimalizovány díky použitým materiálům a jejich speciální výrobě. Jsou pružné a robustní - zejména s ohledem na odolnost proti oděru a odolnost (proti hnilobě a vlhkosti).

MateriályKonstrukce a výroba

V závislosti na plánovaném použití a očekávaném profilu požadavků nabízíme lehké nebo těžší hadice odolné proti mikrobům a hydrolýze v široké škále průměrů. Díky našim požadavkům na bezpečnost a kvalitu a zkušeným pracovníkům najdete přesně to, co hledáte.

OblastipoužitíKontakt

Příklad použití: Několik úklidových vozidel používaných pro pomoc při povodních v roce 2021.

Materiály pro trubky odolné vůči hydrolýze a mikrobům

Naše hadice odolné vůči hydrolýze a mikrobům jsou vyrobeny z polyesteru a éterového polyuretanu. Tento typ hadic s mléčnou stěnou pomáhá při aplikacích, kde může snadno dojít k ucpání hadice - například při vysávání zbytků hnoje. U aplikací, kde se používají hadice odolné proti mikrobům a/nebo hydrolýze, jsou obvykle vystaveny silným a dynamickým pohybům, například u zametacích a sacích vozidel pro čištění ulic. Zde použitý polyuretanový materiál dosahuje vysokých hodnot díky svým dobrým mechanickým vlastnostem při zatížení v tahu a tlaku i při deformacích.

Výhodou éterového polyuretanu, který společnost Masterflex používá při výrobě, je, že materiál je již trvale odolný vůči mikrobům a hydrolýze bez dalších přísad a není třeba přidávat žádné další mikrobicidy. Tyto vlastnosti éterové varianty polyuretanu jsou zvláště účinné pro venkovní aplikace.

Díky své chemické struktuře je éterový polyuretan odolný vůči mikrobům a je ideálním materiálem pro hadice, které během provozu přicházejí do styku s látkami podobnými zemině a jsou vystaveny namáhání a silnému znečištění. Tyto podmínky - často v kombinaci s trvale vlhkým a teplým prostředím - jsou pro běžné hadice při venkovním použití velmi náročné a způsobují jejich rychlé zvětrávání a opotřebení. V materiálech na bázi polyesteru dochází k postupnému rozkladu esterových sloučenin působením enzymů mikroorganismů. Námi používaný polyetherový polyuretan však může být pro mnoho aplikací v této oblasti také dobrou alternativou.

Obrázek materiálu: Polyuretanový granulát Materiál Masterflex

Další informace o polyuretanu

Další informace o materiálu naleznete na našich stránkách věnovaných zaměření.

Více o PU

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex vyvíjejí spirálovou hadici

Návrh a výrobní postup pro hadice odolné vůči hydrolýze a mikrobům

Hadice s odolností proti mikrobům a hydrolýze jsou převážně extrudované modely hadic vyrobené ze speciálně upravených materiálů. Výsledkem výrobního postupu jsou hadice skládané směrem ven a převážně hladký povrch ve vnitřním ohybu. To vede k optimalizovaným průtokovým vlastnostem - důležitým například při sběru listí a v pouličních zametacích strojích kolem různých zametacích a odvozních ploch.

Většina sacích a transportních hadic Masterflex odolných proti mikrobům a hydrolýze má střední tloušťku stěny s vysoce výkonným profilem vlastností - jsou velmi pružné a dosahují vysokých hodnot z hlediska flexibility. Elektricky vodivé hadice jsou užitečné pro dopravu vláken a třísek, například v průmyslových vysavačích, a jsou u nás k dostání. Naše fóliová hadice Master-PUR STEP MHR je obzvláště lehký speciální model s odolností proti mikrobům a hydrolýze. Ta je navíc odolná proti protečení - zajímavá kombinace pro instalaci do přenosné komunální techniky.

StavebnictvíVýrobní proces

Normy pro hadice odolné vůči hydrolýze a mikrobům

Mnoho hadic této kategorie splňuje specifické normy a předpisy DIN. Jednotlivé normy mohou splňovat následující předpisy:

Informace o shodě s TRGS naleznete zde

 

Víme, jak vás a vaše velmi specifické požadavky co nejlépe podpořit našimi výrobky. Rádi vám poskytneme odborné poradenství ohledně příslušných norem a schválení pro hadice odolné proti hydrolýze a mikrobům.

Kontaktujte prodejce

Vhodný obsah

Obrázek aplikace: Spirálová hadice Masterflex na velkém zametacím stroji

Podzimní aplikace hadic

Najdete zde také všechny potřebné informace o průmyslových sacích hadicích pro podzimní použití. Když začne padat barevné listí a hromadit se na ulicích a chodnících, pomohou vám naše spirálové hadice v a na velkých i malých zametacích strojích.

Zde se dozvíte více!

 

Stimmungsbild als Teaser - Vertriebsmitarbeit Masterflex am Telefon

Kontaktujte nás

Hledáte ideální hadici pro vaši specifickou instalaci nebo speciální požadavky? Těšíme se na rozhovor s vámi!

Napište nám zprávu nebo nám zavolejte: +49 209 97077-112.

Napište zprávu

 

Máte nějaké dotazy k našim hadičkám odolným proti hydrolýze a mikrobům? Obraťte se na nás!

Těšíme se na rozhovor s vámi!

Máte dotazy k našim produktům, řešením na míru nebo speciálním oblastem použití a požadavkům? Neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na rozhovor s vámi!

Náladový obrázek: Zaměstnanci společnosti Masterflex radí zákazníkovi

Vaše osobní údaje používáme pouze ke zpracování vašeho dotazu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.